30.11.2016

Зустріч заступника міністра та гендиректора Укрпошти з трудовим колективом закінчилася заявою в поліцію


29 листопада відбулася зустріч першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова та гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського з трудовим колективом Укрпошти з приводу доручення Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана керівництву держпідприємства з вимогою розібратися із фактами зловживань, що були викладені у колективній скарзі, підписаної майже двома тисячами поштовиків.

Трудовий колектив скаржився Прем’єр-міністру на те що Укрпошту очолили «люди без належного досвіду роботи на керівних посадах та чужі поштовій галузі, які не здатні зробити для Укрпошти нічого корисного і лише збагачується за наш рахунок» і викладалися численні факти на підтвердження цієї тези.

У зверненні також зазначалося:
«Ми бачимо лише єдине пояснення руйнівним діям нового керівництва, яких не цікавлять технологічні питання роботи поштового оператора - Укрпошту, за добре нам знайомою схемою Укртелекому, навмисно доводять до банкрутства, як необхідної умови для проголошення приватизації».

27.11.2016

Підсумки діяльності УДППЗ «Укрпошта» у ІІІ кварталі 2016 року

28.11.2016 р.                                                                                                     Прес-реліз

Підсумки діяльності УДППЗ «Укрпошта» у ІІІ кварталі 2016 р.



Збитки підприємства у ІІІ кв. 2016 р. склали 8.2 млн. грн., хоча І півріччя 2016 Укрпошта закінчила з чистим прибутком 18,8 млн грн.
Таким чином, за цим показником фінансовий план підприємства у ІІІ кв. не був виконаний, що є підставою для розірвання контракту з керівником.
Була зірвана запланована на ІV квартал корпоратизація «Укрпошти».
Було відкрито кримінальне провадження за фактом купівлі у вересні поза системою Prozorro 3500 непотрібних підприємству комп’ютерів на 70 млн. грн. за завищеною на 15 млн. грн. ціною.
В той же час, у ІІІ кварталі новому керівному складу УДППЗ «Укрпошта» були призначені надвисокі зарплати – це є єдиним досягненням і єдиною реальною справою нового керівника у звітному періоді.

Топ-10 місячних зарплат «нової команди» Укрпошти (грн):

17.11.2016

Кабмін затвердив перенесення робочих днів у 2017 році

перенесення робочих днів
16 листопада 2016 року Кабінет міністрів України прийняв розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2017 році», - повідомляє прес-служба уряду.

Цим розпорядженням затверджено перенесення робочих днів, що випадають на свята, в 2017 році.

Документом рекомендовано в 2017 році для працівників підприємств, установ та організацій, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ , перенести робочі дні:
  • з понеділка 8 травня - на суботу 13 травня;
  • з п'ятниці 25 серпня - на суботу 19 серпня.

13.11.2016

150 днів ганьби Ігоря Смілянського - Звернення до медіа-спільноти


11.11.2016 р.                                          Звернення до медіа-спільноти

150 днів ганьби Ігоря Смілянського


Шановні редактори та журналісти!


На початку жовтня минуло 100 днів перебування Ігоря Смілянського на посаді гендиректора Укрпошти. Втім, незважаючи на любов до самопіару, він вирішив не привертати уваги до цієї події.  Причина тому проста – йому немає про що звітувати.
За 4,5 місяці перебування Смілянського на посаді не було зроблено ЖОДНОЇ реальної справи, не прийняте ЖОДНОГО інноваційного управлінського рішення. Натомість, завдяки вашому поблажливому ставленню до цього іноземця, який отримує місячну зарплату 333400 грн., півроку поспіль український інформаційний простір наповнюється різноманітними нісенітницями у його виконанні: про встановлення примірочних кабінок у ВПЗ, про створення поштового банку, про допомогу ЄБРР та МВФ, про кадрові конкурси в 10 областях, про річний прибуток за 2 місяці, про сільській e-commerce...
Проте, невдовзі виявлялося що все це не більше як маячня.
Декілька днів тому сотні(!) медіа повідомили про те що «Укрпошта оголосила відкритий відбір на посаду 10 нових керівників регіональних дирекцій». Ніхто не здогадався взяти коментар  – а чому раптом утворилися ці вакансії? Лише одне ЗМІ цим зацікавилося – в результаті Укрпошта «виявила» що цих вакансій немає та заднім числом змінила на сайті своє повідомлення, назвавши це «формуванням кадрового резерву».

05.11.2016

Новий Трудовий кодекс про умову шодо нерозголошення державної, комерційної таємниці

СТАТТЯ 43. УМОВИ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ ЩОДО НЕРОЗГОЛОШЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ, КОМЕРЦІЙНОЇ ТАЄМНИЦІ ТА ІНШОЇ ЗАХИЩЕНОЇ ЗАКОНОМ ІНФОРМАЦІЇ


1. У разі прийняття чи переведення на роботу, що передбачає допуск до державної таємниці, працівник бере письмове зобов’язання щодо збереження державної таємниці. Розголошення державної таємниці тягне за собою встановлену законом відповідальність.
 
2. Якщо працівник у зв’язку з виконанням трудових обов’язків має доступ до інформації, що відповідно до закону визнана комерційною таємницею або іншою захищеною законом інформацією, на вимогу роботодавця під час укладення трудового договору до нього включається умова про нерозголошення цієї таємниці або інформації в період трудових відносин і протягом визначеного сторонами строку після їх припинення, а також попередження про відповідальність за її порушення, встановлену законом. Ця умова може бути включена до трудового договору пізніше, в разі необхідності допуску працівника до такої інформації.
 
3. Відмова працівника включити відповідні умови до трудового договору за наявності в роботодавця права вимагати їх включення є підставою для відмови у прийнятті на роботу, а якщо трудові відносини вже виникли — для їх припинення на підставі статті 86 цього Кодексу без додержання вимог статті 88 цього Кодексу.
 
4. У разі порушення працівником зобов’язань щодо нерозголошення комерційної таємниці або іншої захищеної законом інформації він несе відповідальність згідно із законом.

21.10.2016

Хто має право на додаткову відпустку на дитину

Мінсоцполітики надало низку роз’яснень щодо надання працівникам, які мають дітей, додаткової відпустки, передбаченої статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон).

Так, працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою), фізичною особою, і тому має право на соціальну відпустку за статтею 19 Закону. При цьому така відпустка надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.

Право на соціальну додаткову відпустку є не лише в жінок, які мають двох або більше дітей віком до 15 років. Такою відпусткою може скористатися й одинокий батько або батько дітей, мати яких тривалий час перебуває в лікувальному закладі.

17.10.2016

ВСУ роз’яснив, що значить виконання працівником своїх трудових обов’язків

Судова палата в цивільних справах ВСУ в справі № 6-933цс16 наголосила: відповідальність юридичної або фізичної особи настає лише у випадках, коли особа, з вини якої заподіяна шкода, знаходиться із цією юридичною або фізичною особою в трудових відносинах, і шкоду заподіяно нею у зв’язку з виконанням трудових (службових) обов’язків.

Водночас ВСУ роз’яснив: під виконанням працівником своїх трудових (службових) обов’язків мається на увазі виконання ним роботи, зумовленої трудовим договором (контрактом), посадовими інструкціями, а також роботи, яка хоча й виходить за межі трудового договору чи посадової інструкції, але доручається юридичною або фізичною особою або спричинена необхідністю як на території роботодавця, так і за її межами. Це можуть бути дії виробничого, господарського, технічного й іншого характеру, учинення яких безпосередньо входить до службових обов’язків працівника.

13.10.2016

Работники Укрпочты должны знать имена тех, кто предал их интересы


Наши коллеги в Фейсбуке в группе "Громадська рада Укрпошти" выложили текст Наказа «Про створення комісії з питань внесення змін до Колективного договору УДППЗ «Укрпошта» на 2016-2020 роки», из которого можно узнать кому именно работники Укрпочты благодарны за космические зарплаты заместителей Смилянского, его советникам и прочим бездельникам.


Фотокопия приказа сопровождается следующим текстом:

Последнее время идут споры по поводу непомерных зарплат «дримтима». В общем, все споры сводятся к тому, что аморально и подло получать в месяц полмиллиона гривен, в то время когда производственный персонал получает пару тысяч. Давайте назовем поименно тех героев, которые наплевав на интересы простых почтальонов и операторов, и в нарушение норм междолжностных и квалификационных соотношений, установили алчному и безмозглому «дримтиму» космические зарплаты.

Эти люди сделали этот незаконный многомиллионный подарок «дримтиму» по разным причинам. Кому-то пообещали должность, кому-то повышение зарплаты, кого-то обещали не уволить, кого-то не сажать в тюрьму.

Вы сами можете проследить их «бонусы» и улучшения после принятия незаконного решения в июле.

Называем их пофамильно, к посту прикреплен текст приказа.

Обязательно покажите эти фамилии тем, кто сидя на мизерных зарплатах содержит бесстыжий «дримтим». Пусть они спросят, как они допустили такое невообразимое соотношение зарплат.

12.10.2016

Нові вражаючі зарплати «Укрпошти» (ДОКУМЕНТ)

Зарплати вони отримують величезні, втім Укрпошта стала працювати гірше


Топ-менеджер держпідприємства знайшов ресурси, щоб покращити життя співробітникам, але лише обраним…


Зарплата нового голови «Укрпошти» Ігоря Смілянського стала предметом скандальних дискусій ще влітку цього року. Вона становила 333 тисячі гривень на місяць. Але це не межа. «Фіксована ставка – 333 400 гривень на місяць. А далі бонусна система KPI, яку ще розробляють», – розповідав ще в липні представникам ЗМІ сам Смілянський.

Цифра не є надвеликою для людини, що 17 років працювала у сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу та має досвід роботи за кордоном. Проте простим працівникам «Укрпошти» ентузіазму це не додало. З офіційних вакансій «Укрпошти» на сайті rabota.ua випливає, що листоноша в Києві може отримувати близько 3,5 тисячі гривень. Але якщо говорити про реалії, завідувач відділенням та листоноші в селі, які працюють лише по кілька годин на день, мають відповідно 600 та 700 гривень на місяць. І це з відсотками від продажу ковбаси, миючих засобів та інших товарів, якими працівників «Укрпошти» вантажить їхнє керівництво.

Працівників підприємства по усій країні здивувало б і нещодавнє істотне підвищення зарплат окремих співробітників «Укрпошти». Причому торкнулося воно переважно людей, яких новий топ-менеджер підприємства привів із собою в компанію. У розпорядженні «Главкома» опинилися бухгалтерські документи, що свідчать про вибірковий підхід нового керівника.

07.10.2016

Остаточне рішення про відпустку — за роботодавцем

Черговість надання відпусток працівникам визначається графіками, які затверджують власник або уповноважений ним орган за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.


При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Оскільки законодавчо не встановлена форма графіка відпусток, він складається у довільній формі.

05.10.2016

Що робити, якщо роботодавець звільнив працівника незаконно

Cьогоднi доcить актуальною проблемою є зaхиcт прaв тa iнтереciв працівників. Оcобливо це cтоcуєтьcя випaдкiв, коли роботодaвець без зaконних пiдcтaв звiльнив оcобу aбо перевiв нa iнше мicце роботи без її згоди. 

Перш зa вcе, вaрто зaзнaчити, що це питaння регулюєтьcя тaкими нормативно-правовими актами, як: Конcтитуцiя Укрaїни, Кодекc зaконiв про прaцю Укрaїни, Цивiльний процеcуaльний кодекc Укрaїни, зaкони Укрaїни: «Про внеcення змiн i доповнень, що cтоcуютьcя розгляду iндивiдуaльних трудових cпорiв, до Кодекcу зaконiв про прaцю Укрaїнcької РCР тa визнaння тaкими, що втрaтили чиннicть, деяких зaконодaвчих aктiв», «Про грaничний розмiр компенcaцiї витрaт нa прaвову допомогу у цивiльних тa aдмiнicтрaтивних cпрaвaх»; Поcтaновою Кaбiнету Мiнicтрiв Укрaїни вiд від 08.02.1995 № 100 «Про зaтвердження Порядку обчиcлення cередньої зaробiтної плaти» тa iншими. 

Вiдповiдно до ч. 1 cт. 235 КЗпП Укрaїни, у рaзi звiльнення без зaконної пiдcтaви aбо незaконного переведення нa iншу роботу, у тому чиcлi у зв’язку з повiдомленням про порушення вимог Зaкону Укрaїни «Про зaпобiгaння корупцiї» iншою оcобою, прaцiвник повинен бути поновлений нa попереднiй роботi оргaном, який розглядaє трудовий cпiр. Це ознaчaє, що якщо влacник aбо уповновaжений ним оргaн порушив чиннi прaвилa щодо звiльнення прaцiвникa з роботи, вiн пiдлягaє поновленню нa роботi. Оcобливо це cтоcуєтьcя випaдкiв, коли йдетьcя про звiльнення прaцiвникa з iнiцiaтиви влacникa aбо уповновaженого ним оргaну.

21.09.2016

Коллективный договор на предприятии

Каждый работник, заключая трудовой договор, хочет быть уверенным в том, что его права будут защищены. Каждый работодатель хочет, чтобы работники добросовестно относились к выполнению своих должностных обязанностей.



С одной стороны, каждый стремится отстаивать свои интересы, но с другой, - все участники трудовых правоотношений должны понимать, что трудовые правоотношения - это не “перетягивание каната”, и чтобы этого не происходило, сторонам необходимо на местном, локальном уровне урегулировать свои отношения посредством договора. А договоры, как гласит правовой постулат, должны выполняться!

Таким локальным регулятором на предприятии является коллективный договор, который обязателен для выполнения как работодателем, так и всеми членами трудового коллектива. Заключение коллективного договора регулируется нормами Главы II КЗоТ Украины и Законом о колдоговорах.

07.09.2016

Пішов з життя Володимир Михайлович МОРОЗ

Пішов з життя почесний голова Спілки поштовиків України Володимир Михайлович МОРОЗ.


Його серце зупинилося 7 вересня, уночі.

Володимир Михайлович Мороз народився 23 лютого 1947 р. у с. Гранівка Радивилівського району Рівненської області. Має сина Сергія і доньку Наталю.

Упродовж 1961–1965 рр. навчався в Рівненському текстильному технікумі, який закінчив з відзнакою. У 1972 р. Володимир Михайлович з відзнакою закінчив механіко- технологічиий факультет Львівського політехнічного інституту за спеціальністю «технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти», здобувши кваліфікацію «інженер-механік».

Кандидат технічних наук, доктор філософії в технічних науках, доцент. Нагороджений знаком «Відмінник освіти України» (1997 р.), нагрудним знаком «Почесний зв’язківець України» Держкомзв’язку України, орденами «За заслуги» III (1997 р.) та II (2002 р.) ступенів. Академік Академії економічних наук України (1997 р.), академік Української муніципальної академії (1999 р.). Член ради громадського об’єднання “Рівненське земляцтво”.

27.08.2016

Угода між Кабміном, роботодавцями та профспілками захищає інтереси олігархів

Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин, яку днями підписав Кабінет міністрів, захищає інтереси Ахметова та Фірташа. Так вважають в раді Демократичних профспілок України.



Заява Ради Об’єднання «Демократичні профспілки України» в зв’язку із підписанням Урядом В.Гройсмана Генеральної угоди із профспілками та роботодавцями про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин на 2016-2017 роки.

*  *  *

Напередодні 25-ої річниці проголошення Незалежности України та, по-суті, в рамках пов’язаних з нею святкових заходів 23 серпня 2016 року Кабінет Міністрів України урочисто підписав «Генеральну угоду із профспілками та роботодавцями про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин» на 2016-2017 роки.

Теле-ЗМІ та Інтернет-ресурси Уряду, Федерації профспілок України та Федерації Роботодавців України широко висвітлили цю подію як свідчення, буцімто, наявности в Україні ефективно діючої системи «соціального діалогу» між владою, профспілками та роботодавцями. Ніхто з них, ти не менше, не зміг ясно повідомити суспільству: яких же саме покращень та соціально-значущих позитивних результатів вдалося добитися сторонам Угоди для українських трудівників?

Тим часом, ще незадовго до підписання Угоди ціла низка учасників переговорного процесу зі сторони профспілок неодноразово вказувала на те, що вона фактично ще далі знижує правові гарантії соціально-трудових прав трудящих, порівняно навіть із так само «вихолощеною» та безпредметною, по-суті, Генеральною угодою 2010 року, що діяла досі.

25.08.2016

Процес перетворення УДППЗ «Укрпошта» на ПАТ «Укрпошта» має бути завершений влітку 2017 року

Як відомо, Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» діє на основі державної власності. Сьогодні воно знаходиться в процесі перетворення — це спосіб реорганізації, який передбачає зміну організаційно-правової форми юридичної особи. Перетворення УДППЗ «Укрпошта» відбувається у вигляді корпоратизації, за якої державне унітарне комерційне підприємство має бути трансформовано на публічне акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть державі. Корпоратизація призведе до розділення державної та бізнесової функцій, які зараз поєднує УДППЗ «Укрпошта», та до зміни моделі керівництва підприємством з одноосібної на колегіальну.

Корпоратизація відбувається без припинення господарської діяльності підприємства, а усі майнові права та обов’язки УДППЗ «Укрпошта» перейдуть до ПАТ «Укрпошта».

Зараз йде підготовка до загальної оцінки майна підприємства для визначення вартості активів, які увійдуть до статутного капіталу майбутнього публічного акціонерного товариства «Укрпошта». Процедура оцінки вартості майна УДППЗ «Укрпошта» триватиме від 3 місяців до півроку, і вона має розпочатися в IV кварталі 2016 року.

По завершенню процесу оцінки, компанія, яка буде проводити оцінку (вона ще не визначена), має передати акти оцінки на погодження УДППЗ «Укрпошта», яка потім направить цей документ на рецензування до Фонду держмайна. Зведений акт оцінки, який містить суму статутного капіталу, має отримати позитивну рецензію ФДМУ, а потім затверджений міжвідомчою комісію з утворення ПАТ «Укрпошта», яку сьогодні очолює перший заступник міністра інфраструктури Є.Кравцов.

13.08.2016

Высокие зарплаты руководителям госпредприятий необходимо отменить


Сто дней правительства Гройсмана ознаменовались с одной стороны курсом на «затягивание поясов» для рядовых граждан Украины, а с другой стороны – скандально высокими бюджетными расходами на руководителей  государственных предприятий. Последние статистические данные указывают, что такие расходы – не просто аморальны, но и чрезмерная роскошь для нашей экономики.

Большой резонанс в обществе вызвала попытка провести через систему электронную систему «Prozorro» закупку за госбюджетные 5,1 млн. грн. бронированного автомобиля премиум-класса Mercedes Benz S600 Guard для руководителя НАК «Нефтегаз Украины» Андрея Коболева. Показательно, что это происходило уже после того, как Кабмин заявил о повышении стоимости газа и коммунальных услуг для населения в 2 раза. Из-за всеобщего возмущения НАК отказался от идеи закупки «роскошного» автомобиля.

Кроме того, слишком большой роскошью для Украины являются зарплаты ряда государственных чиновников и менеджеров. Например, месячная зарплата главы НБУ Валерии Гонтаревой составляет 163 тыс. грн. – больше, чем у президента и премьер-министра. Но её зарплата выглядит по-нищенски в сравнение с базовой месячной зарплатой руководителя госпредприятия «Укрпочта» Игоря Смилянского в размере 333 тыс. грн. Для подавляющего числа почтовых работников и подавляющего большинства граждан Украины такая зарплата является просто сказочной.

Но наиболее вызывающе и аморально на фоне социально-экономического кризиса является зарплата главы правления госпредприятия «Укрзалізниця» Войцеха Балчуна - 463 тыс. грн. в месяц. Это приблизительно 18,5 тыс. долл. США в месяц, приблизительно 222,24 тыс. долл. в год. По словам министра инфраструктуры Владимира Омеляна, это базовая зарплата без бонусов. То есть, с учётом бонусов в год Войцех Бальчун будет получать четверть миллиона долларов в год? Или от 800 тыс. до 1 млн. долларов, как об этом в мае заявлял советник министра инфраструктуры?

Однозначно лишь то, что 463 тыс. грн. в месяц – это месячная пенсия для 356 граждан в размере 1300 грн.

1 июня с Войцехом Балчуном был подписан контракт, а 2 июня появилось его интервью, в котором он говорил о своих впечатлениях и планах. В частности, сообщил о дискомфорте от пребывания в роскошных кабинетах главного офиса госпредприятия «Укрзалізниця». Тогда он гордо заявил: «Я хочу управлять, а не пановать». Но зарплата, которую Войцех Балчун получает, по меркам Украины позволяет не просто «пановать», а является запредельной роскошью. По-видимому, он этого не осознаёт, если не стесняется вести роскошный стиль жизни в Киеве. Как следует из расследования, проведенного одним из ведущих украинских телеканалов, глава правления «Укрзалізниці» живет в элитной квартире на Печерске, ездит на дорогом автомобиле «Мерседес» и получает баснословную зарплату от Украины. Но пока не показал результатов за 2 месяца работы с ежемесячной зарплатой в 463 тыс. грн. Или пока рановато ожидать результатов?

Если судить по делам, то показательными будут несколько моментов.

11.08.2016

Загальнообов’язкове державне соціальне страхування в Україні

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Як скористатися цим правом та які гарантії передбачає надання соціального захисту?


Право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян і підприємств, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Базовим нормативно-правовим актом, яким визначено принципи та загальні правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування громадян в Україні, є Закон України «Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР (далі — Основи законодавства України).

02.08.2016

Звіт за результатами роботи «Укрпошти» у І півріччі 2016 року

Колектив УДППЗ «Укрпошта» славно працював у  І півріччі 2016 року і показав хороший результат. Про це повідомив заступник гендиректора «Укрпошти Ігор Ткачук на своїй сторінці у Фейсбук і оприлюднив офіційні показники з піврічного балансу підприємства. Втім, гендиректор «Укрпошти» відмовляється доводити ці чудові результати до громадськості і органів влади. 
_______________
Чистий дохід за І півріччя 2016 року склав майже 2,2 млрд грн, що на 205,3 млн грн або на 10,5% більше плану та на 103,2 млн грн або на 17,7% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Чистий прибуток підприємства за звітний період в два з половиною рази перевищив план та склав 18,8 млн грн.
Найбільший темп приросту доходів за перше півріччя 2016 року порівняно до аналогічного періоду 2015 року відбувся за наступними послугами:
- пересилання дрібних пакетів – на 47,7%,
- передплати періодичних видань – на 35,7%,
- приймання платежів – на 30%,
- пересилання відправлень – на 14,6%,
- пересилання письмовій кореспонденції - на13,4%.
Підприємство не має боргів з виплати заробітної плати та за платежами до бюджетів та державних цільових фондів.
Зросла середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника - за І півріччя 2016 року вона складає 2 500,4 грн, що на 505,2 грн або на 25,3% більше за аналогічний період минулого року (1 995,2 грн).
За І півріччя 2016 року сплата податків, зборів, обов'язкових платежів до бюджету та державних цільових фондів склала 558,9 млн. грн, що на 89,4 млн. грн або на 19 % більше плану.

29.07.2016

Оклады железнодорожников повышены на 25%

Глава правления «Укрзализныци» Войцех Балчун подписал приказ о повышении с 1 июля часовых тарифных ставок и должностных окладов работникам компании.


Размер повышения был согласован с профсоюзом железнодорожников и транспортных строителей Украины, который и сообщил о подписании документа, передают "Вільні новини".

Приказ № 468 от 27 июля 2016 года предполагает следующее повышение окладов: основным работникам, деятельность которых напрямую связана с предоставлением услуг по перевозке грузов и пассажиров, ремонтом, техническим обслуживанием подвижного состава и инфраструктуры — на 25%; работникам аппаратов управления ПАО «Укрзализныця», региональных филиалов, филиалов — на 25%; другим работникам — 20%.

22.07.2016

Ігор Смілянський наказав сплатити собі позахмарну зарплату

20.07.2016 р.                                                                                     Прес-реліз

Ігор Смілянський наказав сплатити собі позахмарну зарплату

Нічого не зробивши за три тижні своєї роботи,  генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Ігор Смілянський наказав виплатити собі зарплату 333400 грн і вже отримав на руки аванс.
Копія наказу додається.
Як повідомляють ЗМІ, 50% своєї річної зарплати Ігор Смілянський має виплатити кадровому агентству Talent Advisors у вигляді гонорару. Як відомо, керівник державної комісії, яка в закритому режимі обрала Ігора Смілянського на посаду генерального директора УДППЗ «Укрпошта», одночасно є керівником є кадрового агентства Talent Advisors, з яким у Смілянського укладений контракт на працевлаштування.
Також, через агентство Talent Advisors Ігор Смілянський працевлаштував в УДППЗ «Укрпошта» на посаду радників Олександра Чернявського та Олену Дрощенко.
Останнім відомим місцем роботи Олександра Чернявського була посада фінансового директора агрохолдингу «Мрія», на який він протримався 3 місяці - з вересня по грудень 2014 року, після чого його зі скандалом було знято з роботи.
Останнім місцем роботи Олени Дрощенко була посада HR директора ТОВ «Нова пошта»,  на якій вона протримався 3 місяці - з квітня по червень 2016 року, після чого її було звільнено без скандалу.
Оклад радника в Укрпошті – 6800 грн, втім, Ігор Смілянський відкрито обіцяв Олександру Чернявському та Олені Дрощенко оклади по 250000 грн., і зараз утворює для них посади із чвертьмільйонними окладами, з яких вони також мають виплатити гонорари кадровому агентству Talent Advisors в сумі 50% своєї річної зарплати, тобто 1500000 гривень кожний.

Переконливо просимо ЗМІ оприлюднити наказ про зарплату Ігоря Смілянського – для ознайомлення працівників Укрпошти та громадськості.

15.07.2016

Ігор Смілянський запровадив на «Укрпошті» цензуру

13.07.2016 р.                                                                                              Прес-реліз

Ігор Смілянський запровадив на «Укрпошті» цензуру

Тим самим керівник підприємства грубо порушив Конституцію Україні та норми міжнародного права
Генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Ігор Смілянський  заборонив керівному складу державного підприємства  спілкуватися із засобами масової інформації без його дозволу. Також всім обласним філіалам заборонені будь які форми взаємодії із ЗМІ і публікації і навіть коментарі в соцмережах без попереднього погодження з генеральною дирекцією. 
Ці заборони введені в дію наказом Ігоря Смілянського №560 від 6 липня 2016 року (копія додається).
Відповідно до статті 15 Конституції цензура в Україні заборонена. Стаття 34 Конституції України гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір .
Стаття 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод проголошує, що кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів. 
Статті 18 та 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права передбачають, що кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії та право на вільне вираження своїх поглядів.
Таким чином, заборонивши на підприємстві «Укрпошта» вільне вираження думок і утискаючи свободу слова, Ігор Смілянський грубо порушив Конституцію Україні та норми міжнародного права.
Вимога поштовикам отримувати дозвіл на спілкування із засобами масової інформації і на розміщення інформації в мережі інтернет – є цензурою і порушенням прав громадян на свободу вираження своїх думок.
Забороною поштовикам на спілкування із ЗМІ Ігор Смілянський намагається приховати власну некомпетентність та безпорадність, сподіваючись що до владних структур та громадськості не потрапить інформація про його неготовність управляти стратегічним підприємством.
Варто нагадати, що Ігоря Смілянського було обрано на посаду в результаті абсолютно закритого і непрозорого конкурсу, на який не були допущені громадськість, експертне товариство та ЗМІ, а тепер він, перебуваючи на посаді керівника стратегічно важливого підприємства, зухвало порушує Конституцію України залишаючись громадянином США. 
Ми вимагаємо від громадянина США Ігоря Смілянського припинити систематичні порушення Конституції України, відмінити протиправний наказ про цензуру на УДППЗ «Укрпошта» та звертаємося до громадськості і засобів масової інформації з проханням допомогти спинити свавілля новопризначеного керівника підприємства та захистити громадянські права, свободи і законні інтереси поштовиків. 

28.06.2016

Повідомлення працівників про оплату праці

Працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.


Відповідно до вимог статті 21 КЗпП України роботодавець як сторона трудового договору зобов’язаний виплачувати заробітну плату найманому працівникові. Заробітна плата працівників підприємств на території України виплачується у грошових знаках, що мають законний обіг на території України, і виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Забороняється провадити виплату заробітної плати в місцях продажу алкогольних напоїв або інших таких закладах, а також, якщо треба запобігти зловживанням, у магазинах роздрібної торгівлі та в місцях розваг, за винятком тих випадків, коли заробітну плату одержують особи, що працюють у таких закладах.

Законодавством про працю та міжнародними актами, які є частиною національного законодавства України на роботодавців, як суб’єктів організації оплати праці, встановлено обов’язок інформувати працівників про розмір нарахованої їм заробітної плати.

Відповідно до положень статті 4 Конвенції про захист заробітної плати від 01.07.1949 р. № 95 Міжнародної організації праці роботодавець зобов’язаний інформувати працівників: про умови нарахування належної їм заробітної плати до того, як вони стануть до роботи, і щоразу, коли ці умови змінюватимуться, та під час кожної виплати - про складові елементи заробітної плати за кожен період, такою мірою, якою ці елементи можуть змінюватися.

Відповідно до вимог статті 110 КЗпП України, частини першої статті 30 Закону України «Про оплату праці» роботодавець зобов’язаний при кожній виплаті заробітної плати повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:

а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;

б) розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати;

в) сума заробітної плати, що належить до виплати.

05.06.2016

Эксперты: зарплаты топ-менеджеров нужно привязать к финансовым показателям их работы

Жанна Балабанюк
Генеральний директор R&C Kyiv Group LLC


Топ-менеджеров госпредприятий в Украине выбирают на закрытых конкурсах. Главный вопрос - сколько им платить

Эксперты прокомментировали нюансы скандальных назначений топ-менеджмента «Укрзализныци» и «Укрпочты». Руководителей этих госпредприятий выбрали на абсолютно закрытых конкурсах по непонятным критериям.

Соответственно, озвученные цифры окладов новых руководителей госпредприятий уже больше месяца будоражат общественное мнение (к примеру, новый глава "Укрпочты" Игорь Смилянский затребовал зарплату в 16 млн. грн. в год).

"И мы как общество должны ответить на два ключевых вопроса. Первый: какой уровень зарплаты должен быть у государственных топ-менеджеров и менеджеров среднего звена? Второй: как сделать так, чтобы вложение в них деньги принесли результат для страны, а не были выброшены не ветер?", - подчеркивает член Экспертно-консультативного совета при Национальном агентстве Украины по вопросам государственной службы, гендиректор консалтинговой компании R&C Kyiv Group LLC Жанна Балабанюк.

01.06.2016

Роз’яснення щодо виплати компенсації за бюджетною програмою роботодавцям на зарплату мобілізованим і строковикам

Роз’яснення Мінсоцполітики щодо виплати компенсації за бюджетною програмою роботодавцям на зарплату мобілізованим і строковикам

Лист Міністерства соціальної політики України від 12.11.2015 р. № 17211/0/14-15/13 «Про застосування постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 р., № 911»
Міністерство соціальної політики у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 р., № 911 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р., № 105" та численними зверненнями підприємств, установ, організацій щодо соціальних гарантій громадян України, призваних на строкову військову службу, прийнятих на військову службу за контрактом або за призовом під час мобілізації, під час особливого періоду, повідомляє наступне.
Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України затверджені Зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом (далі – Порядок).
Відповідно до Порядку компенсація здійснюється підприємствам, установам, організаціям, у межах середнього заробітку працівників:
·        призваних починаючи з 18 березня 2014 року на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
·        прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, починаючи з 8 лютого 2015 року:
·        призваних на строкову військову службу, починаючи з 11 червня 2015 року;
·        призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом, починаючи з 11 червня 2015 року.
Одночасно звертаємо увагу, що Законом України від 15.01.2015 р., № 116-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду" було внесено зміни до статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", відповідно до яких, починаючи з 8.02.2015 р. за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, на строк до закінчення особливого періоду, але не більше одного року, зберігалося місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності (за рахунок роботодавця).
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду" від 14.05.2015 р., № 433-VIII внесено зміни до статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", відповідно до яких громадяни України, призвані на строкову військову службу, на строк до закінчення особливого періоду, користуються гарантіями, передбаченими частинами третьою та четвертою статті 119 Кодексу законів про працю України.

11.05.2016

Как исчисляется и от чего зависит размер пенсии

Многих почтовиков, уже вышедших на пенсию или у тех у кого она не за горами, тревожит наболевший вопрос: как насчитывается пенсия по новому законодательству? Члены нашего Союза почтовиков Украины просят доступно рассказать о механизмах определения ее размера, компенсации за более поздний выход на пенсию и страховом стаже.

– Размер пенсии по возрасту (П) зависит от продолжительности страхового стажа и размера получаемой зарплаты и исчисляется по формуле:
П = Зп х Кс, где
Зп – зарплата, определенная для исчисления пенсии;
Кс – коэффициент страхового стажа.
Попробуем на условном примере рассказать, как рассчитывается размер пенсии. Например, для женщины 1957 года рождения при страховом стаже 39 лет и 9 месяцев (441 месяц) коэффициент страхового стажа (Кс) составит 0,49613.
Кс = (441 х 1,35) : (100 % х 12) = 0,49613.
1,35 – величина оценки одного года страхового стажа, определенная законом.
Для расчета величины заработной платы (Зп) сначала нужно вычислить ежемесячные коэффициенты зарплаты (Кз) работника за период страхового стажа, начиная с 1 июля 2000 года. За этот период индивидуальные сведения о застрахованном лице предоставляются отделом персонифицированного учета регионального управления Пенсионного фонда, т. е. пенсионеру не нужно представлять справку о зарплате с предприятия, где он работал. До 1 января 2016 года по желанию пенсионера можно учитывать зарплату за любые 60 месяцев работы до 1 июля 2000 года, если страховой стаж после 1 июля 2000 года меньше 60 месяцев.
Ежемесячные коэффициенты зарплаты исчисляются делением заработной платы работника на среднюю зарплату по Украине в соответствующем месяце, взятом для исчисления.
Например, зарплата работника в октябре 2012 года составила 3100,50 грн. За этот месяц средняя зарплата в Украине составила 2791,19 грн.
Кз =3100,50:2791,19=1,11082.
Зарплата работника в ноябре 2012 года составила 2734,80 грн. За этот месяц средняя зарплата в Украине составила 2818,68 грн.
Кз =2734,80 : 2818,68 =0,97024.
Зарплата работника в декабре 2012 года составила 4035,00 грн. За этот месяц средняя зарплата в Украине составила 3048,60 грн.
Кз = 4035,00: 3048,60= 1,32356.
Таким образом рассчитываются коэффициенты за все месяцы страхового стажа, затем они складываются, и полученная сумма делится на количество этих коэффициентов. Получаем средний (среднеарифметический) коэффициент заработка работника. Допустим, он составил 1,428.
Полученный коэффициент умножаем на среднюю зарплату по Украине за последние три года, предшествующие уходу на пенсию (например, за 2010–2012 годы – 2368,70 грн.), и получаем величину заработной платы, с которой исчисляется размер пенсии.
1,428 х 2368,70 = 3382,50 (грн.).
Теперь исчисляем размер пенсии:
3382,50 (Зп) х 0,49613 (Кс) = 1678,16 (грн.)
Женщинам, родившимся до 1 января 1961 года, полагается компенсация в размере 2,5 % от размера пенсии за каждые 6 месяцев более позднего выхода на пенсию.
2,5 % х 2 х 1678,16 = 83,90 (грн.)
Кроме того, за каждый полный год страхового стажа, превышающий 30 лет у женщин (нормативный стаж), размер пенсии увеличивается на 1 % минимальной пенсии, которая на момент выхода на пенсию составила 894 грн. (39 – 30 = 9 лет)
894 х 9 %= 80,46 (грн.)
Для справки: для назначения пенсии необходимо иметь не мене 15 лет страхового стажа. Чтобы назначить пенсию в минимальном размере  (прожиточный минимум для нетрудоспособных лиц), необходимо иметь: мужчинам не менее 35 лет страхового стажа, женщинам – 30 лет.
Общая сумма пенсии в нашем примере составит:
1678,16 + 83,90 + 80,46 = 1842,52 (грн.)
Обращаем внимание, что после назначения пенсии органы Пенсионного фонда обязаны предоставить пенсионеру в письменном виде полную информацию о том, как рассчитан размер пенсии.

22.04.2016

Незалежні директори – шлях до консенсусу

Про труднощі впровадження у корпоративне законодавство, що регулює діяльність акціонерних товариств, інституту незалежних директорів: яких змін слід чекати акціонерам та на що звернути увагу Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку

Про необхідність захисту інтересів акціонерних товариств у їх відносинах з володільцями контрольних пакетів акцій говорилося давно. Пропонувалося гарантоване законом введення з цією метою незалежних членів до наглядових рад акціонерних товариств (далі – АТ).

У юридичних колах наразі активно обговорюються законодавчі зміни, що відбуваються у регулюванні корпоративних відносин, пов’язані з необхідністю приведення корпоративного законодавства у відповідність до вимог ЄС, де одним з основних напрямів є обмеження впливу акціонерів на оперативне управління, зазначає юридична компанія LEX LIGA.

Сьогодні, як відомо, законодавство передбачає проакціонерну модель управління акціонерними товариствами. Її було закладено ще на початку 1990-х років. У питаннях корпоративного управління це означало, що ключову роль у прийнятті рішень відіграють загальні збори акціонерів. Після прийняття Цивільного кодексу, який вступив у дію з 1 січня 2004 року, та Закону України «Про акціонерні товариства» від 17 вересня 2008 року відбулися певні зрушення в сторону перерозподілу компетенції на користь наглядової ради, однак, зважаючи на те, що наглядова рада, як і раніше, формувалася акціонерами, модель залишилася проакціонерною. Саме це не до вподоби європейським спостерігачам. Система правового регулювання відносин в акціонерних товариствах має будуватися так, щоб інтереси акціонерного товариства не страждали через індивідуальні інтереси власників контрольних пакетів акцій. Це поставлене перед Україною завдання перекликається з іншим завданням – забезпечення прозорості компаній (структури власності, інформації про реальних власників контрольних пакетів акцій – кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб), чого вимагають в ЄС.

10.04.2016

Как разорвать порочный круг низких заработных плат

История человечества знает только одну успешную формулу, позволяющую разорвать порочный круг низкой производительности и низкой покупательной способности и поднять в стране средний достаток. Эта формула проста: ввести на рынок труда сектор определенного минимального размера с возрастающей отдачей.
Эрик С.Райнерт. "Как богатые страны стали богатыми, и почему бедные страны остаются бедными"


За последние годы из-за экономического кризиса наблюдаются тенденции массового обнищания населения, падения реальных зарплат, увеличения смертности, оттока мозгов. По размеру официальной заработной платы наша страна находится на последнем месте в Европе. С 1 января 2016 г. вступила в силу экономическая часть Соглашения о зоне свободной торговли Украины с ЕС. Поможет ли свободная торговля разорвать порочный круг низких заработных плат и перейти к достойным? И что для этого необходимо сделать? В перечне необходимых мероприятий немало прописных истин. Однако они, несмотря на всю их очевидность и актуальность, по-прежнему остаются нереализуемыми в нашей стране.

О текущем состоянии и последних тенденциях


Средняя заработная плата работников в целом по Украине снизилась с 308 евро в 2013 г. до 173 в 2015-м, то есть в 1,8 раза. Украинский уровень средней заработной платы ниже даже минимальной заработной платы (МЗП) во многих зарубежных странах. Если МЗП в Украине сегодня составляет 47 евро, то в Литве, Латвии, Эстонии, Польше — 300–410 евро, а в некоторых странах ЕС находится на уровне 1500 евро (Франция, Ирландия, Германия, Бельгия, Нидерланды). Самая низкая МЗП в Болгарии (184 евро), наивысшая — в Люксембурге (1923 евро). То есть украинская МЗП в четыре раза меньше самой низкой и в 41 раз — ниже наивысшей. Стоит акцентировать внимание на том, что изменения в уровнях зарплаты, имевшие место в Украине, не приблизили ее к аналогичным показателям стран Европы, а за последние два года даже отдалили.

07.04.2016

Як правильно розрахувати страховий стаж для оплати лікарняного?

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягала загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем страхові внески в сумі, не меншій ніж мінімальний страховий внесок. Таким чином, навчання в училищі та службу в армії не враховують у страховий стаж (абзац 1 та 2 ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» і лист Фонду соціального страхування від 4.02.2011 р., № 04-29-196).

Процент виплат за лікарняним листком залежить від страхового стажу. 
З 1 січня 2015 року розмір виплати допомоги з тимчасової непрацездатності змінився:
  • 50 % середньої зарплати (доходу) – якщо застрахована особа має страховий стаж до трьох років;
  • 60 % середньої зарплати (доходу) – від 3 до 5 років;
  • 70 % середньої зарплати (доходу) – від 5 до 8 років;
  • 100 % середньої зарплати (доходу) – від 8 років.
Соцстрах не ліквідовано, а реформовано: з 1 січня 2015 року Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві об`єднано в один – Фонд соціального страхування (Закон № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

10.03.2016

«Прискорена пошта» доступна у всіх поштових відділеннях Києва




З 1 березня 2016 року Укрпошта почала надавати послугу «Прискорена пошта» у всіх поштових відділеннях Києва. Це означає, що для замовлення послуги зі швидкісного пересилання відправлень між всіма обласними центрами України жителям та гостям столиці більше не потрібно шукати дільницю кур’єрської доставки або певне ВПЗ, як раніше, а необхідно лише завітати до найближчого поштового відділення. На сьогодні в Києві працює 175 відділень поштового зв’язку і всі вони розташовані в кроковій доступності для клієнтів.


Українські споживачі користуються послугою «Прискорена пошта» з червня 2015 року. Позитивна динаміка розвитку послуги підкріплюється високим попитом на неї. Лише за лютий 2016 року обсяг замовлень збільшився у порівнянні з січнем на 45%. Містами-лідерами за кількістю замовлень цієї послуги є Київ, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя.